Neberte si s sebou moc věcí
Cítit se naprosto nabitý energií a stoprocentně vnímat přítomný okamžik je zážitek, který si z pobytu ve tmě odváží málokdo s takovou lehkostí. Rádi ti představujeme zkušenost muže, který se do naší chatky vydal prozkoumat své niterno. Na cestu se připravoval dlouho, ale samotná realizace přišla ve chvíli, kdy to dávalo největší smysl. Přečti si, jak prožíval dny v absolutním tichu a samotě, proč odjížděl s plnými taškami jídla a jaké ponaučení si odnáší pro svůj běžný život.
Vánoční dárek, který čekal dlouhé roky
O této zkušenosti jsem poprvé slyšel už v sedmnácti letech. Od té doby jsem po tom toužil a zajímal se o to, ale nikdy nenastal ten správný okamžik, kdy bych se pro to vědomě rozhodnul. Všechno se změnilo, až když jsem dostal poukaz k Vánocům od manželky. V tu chvíli jsem si řekl, že je to ono, že je to tady a teď si musím vybrat termín. Chtěl jsem to uskutečnit skoro co nejdřív. S odstupem času vidím, že všechno přišlo hezky plynule. Kdybych tam šel v sedmnácti letech, tak z toho nebenefituju tolik jako teď.
Původně jsem měl v plánu zůstat necelý týden, přesněji bez jednoho dne, protože jsem si sám vybral, že skončím o den dřív. Doslechl jsem se o tom jako o týdnu, tak jsem si řekl, že si to lajsnu rovnou. Diskutoval jsem to s AI, která mi sice říkala, že v případě nějakých úzkostných stavů je lepší dát si jen tři dny, ale mě nic takového nepotkalo. Věděl jsem už dopředu, že odejdu o den dřív, protože jsem chtěl prožít ještě jeden den sám pro sebe, aniž bych se musel vracet rovnou do běžného cyklu.
