Pobyt ve tmě je takový druh pobytu, kdy praktikující pobývá ve svatyni, kam se nedostává žádné světlo.
Pobyt ve tmě má tradici
Praktikování pobytu ve tmě můžeme vidět v Tibetu, Číně, Japonsku několik tisíc let v minulosti. Mniši byli zavíráni do tmy na dlouhé týdny a dokonce jsou zprávy o pobytech ve tmě několik měsíců. Báje o pobytu několika let jsou možná pravdivé, možná ne.
V posledních několika letech se pobyty ve tmě začínají praktikovat pro veřejnost a to dokonce v Evropě, tedy Německu, Francii, Anglii a dalších státech.
Léčení pobytem ve tmě
Smyslem pobytu ve tmě je právě odstranit jeden smysl a tím je zrak. Mozek se na zrak spoléhá ze 70% a proto když se zrak odstříhne tmou je naše mysl tak zmatena, že dovolí ke spojení s naším vyšším já, s naším osobním božstvím, v Indii zvaném Antaryamin.
Toto spojení pomůže odblokovat staré zablokované emoce ve formě nábojů a praktikující tak má mnohem snazší cestu k poznání sebe sama.
Trpíte-li existenčně a trápí vás otázky, “proč jsem zde?”,”jaká je moje úloha?”, nebo trpíte-li psychicky “proč se to děje zrovna mně?”, “proč já mám takovou smůlu?”, “proč mi život hází klacky pod nohy?”, nebo trpíte i fyzicky s projevy jako ekzémy, lupénky, bolesti zad a kloubů, je pro Vás pobyt ve tmě jako stvořený.
Jakou délku pobytu ve tmě zvolit?
Obvykle stačí jeden týden. Méně než jeden týden nedoporučujeme, protože mysli trvá asi 3 dny, než se “vyvzteká” a spojení s vaším vyšším já nabere obrátek. Při opakovaných pobytech ve tmě je možné přidat týden navíc, nikdy ne více, než 7 týdnů v kuse.
Zdůrazňujeme však, že délka pobytu ve tmě vychází z vašeho nitra, cítíte-li, že máte být ve tmě přesně 5 dní, nebo 15 dní, přizpůsobíme se a pobyt vám umožníme.