Deset dní ve tmě

Paní Vlasta Vyčichlová píše ve článku na Novinkách o svém desetidenní pobytu ve tmě.

Píše, že do tmy vstoupila s pocitem, že je sama sobě nejlepší přítelkyní.

Jak to začalo s terapií tmou

O terapii tmou již slyšela před několika lety a informace jí zůstala v hlavě. Když se dočetla, že se léčba tmou začala pořádat i u nich, neváhala. Zvedla telefon a objednala si pobyt. Okolí ji samozřejmě odrazovalo, že se tam zblázní apod. Dokonce pár dní před nástupem dostala chřipku a rozbolela ji záda. Říká, že ego se bránilo, co mohlo.

Očistný pobyt ve tmě znají mnohé starověké kultury, starověké americké i východní. Kdo se ho rozhodne pobyt ve tmě podstoupit, který se pořádá na jeden až sedm týdnů o samotě izolován od všeho světla. Výsledkem je jasná očista, uvolnění a pochopení hlubších souvislostí v životě.

Evropský standard léčby ve tmě

Evropané jsou zvyklí na určitý standard. Pobyt ve tmě se odehrává v malé dřevěné chatce s předsíňkou, kde je umyvadlo, bidet, kompostovací toaleta a sprchový kout. Po ruce je obvykle ovoce, bylinkový čaj, müsli a dvakrát denně jídlo. Pak již stačí jen lůžko a jednou za den si popovídat s průvodcem, což je člověk, který terapii ve tmě sám absolvoval. Pokud by měl někdo pocit, že se blázní, může si kdykoli rozsvítit. Což se však nestává.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/181336-extremni-moderni-terapie-lecba-tmou-mrazem-i-hladem.html

 

Rezervace